Analiza składu ciała

analiza-skladu-cialaPrzeprowadzana jest za pomocą urządzenia Tanita techniką bio-impedancji (BIA), polegającą na pomiarze oporu tkanek na przepływający przez nie prąd o niskim natężeniu. Systematyczne monitorowanie składu ciała pozwala na określenie wymiernych korzyści płynących z procesu odchudzania.
Analiza nie może być przeprowadzana u kobiet w ciąży oraz osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Zaleca się nie jeść i nie pić napojów na 2 godziny przed pomiarem oraz na 12 godzin przed pomiarem nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Pomiar wykonywany jest na bose stopy.

Parametry, które oznaczamy podczas pomiaru:

  • Masa ciała
  • Indeks masy ciała BMI
  • Tkanka tłuszczową w %
  • Wskaźnik tkanki tłuszczowej wisceralnej
  • Całkowita masa mięśni w kg
  • Całkowita zawartość wody w organizmie w %
  • Masa minerałów kostnych
  • Wiek metaboliczny
  • Podstawowa przemianę materii BMR
  • Wskaźnik budowy ciała Physique Rating

Układanie jadłospisów

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam wywiad żywieniowy, który służy ustaleniu Twojego stanu zdrowia, trybu życia, poziomu aktywności fizycznej i dotychczasowych nawyków żywieniowych. Wszystkie te informacje są bardzo pomocne w ustaleniu strategii działania, która ma doprowadzić do osiągnięcia określonego celu. Następnie przygotowuję jadłospis dostosowany indywidualnie, uwzględniający Twoje preferencje smakowe, ewentualne nietolerancje pokarmowe i jednostki chorobowe. Po 2 tygodniach spotykamy się na wizycie kontrolnej, której celem jest określenie Twoich pierwszych efektów. Zapytam o twoje samopoczucie, smakowitość zaproponowanych potraw i ewentualne sugestie co do dalszej współpracy.

Pamiętaj!!! – podczas kuracji zawsze możesz liczyć na moje wsparcie w trudnych chwilach i stały kontakt telefoniczny czy mailowy.

Porady żywieniowe i dietetyczne

Spotkania, które służą przede wszystkim nauce zdrowego odżywiania, wypracowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące żywienia.
Podczas takiej wizyty chciałabym zaszczepić w Tobie prozdrowotny styl życia, o który naprawdę trudno w dzisiejszym zabieganym życiu.

Wiele osób boryka się z mniejszą lub większą nadwagą, która bardzo często powoduje problemy zdrowotne. Odchudzanie staje się zatem koniecznością. Jednak chęć utraty wagi jest uzasadniona nie tylko troską o zdrowie, ale również o atrakcyjny wygląd. Bez względu na rodzaj motywacji, zrzucanie kilogramów nie jest łatwą sprawą. Zastanawiamy się, jak schudnąć w bezpieczny i racjonalny sposób, a potem utrzymać wypracowaną wagę. Większość odchudzających się osób na własnej skórze przekonuje się, co to jest efekt jo-jo. Wierzcie mi, że skuteczne odchudzanie jest możliwe, ale by stało się faktem, należy zmienić swoje podejście do jedzenia.

Poznaj przy mojej pomocy tajniki zdrowego stylu życia! Prawidłowe nawyki żywieniowe mają kolosalny wpływ na kondycję organizmu. Zadbaj o zdrowie, szczupłą sylwetkę, piękną skórę, lśniące włosy, mocne paznokcie i dobre samopoczucie.